انجمن دنیار | Donyar Forum
با سلام
مهمان گرامی ورود شما را به انجمن دنیار خیر مقدم عرض میکنیم
لطفا برای استفاده از مطالب و امکانات انجمن میبایست ثبت نام کنید
با سلام
مهمان گرامی ورود شما را به انجمن دنیار خیر مقدم عرض میکنیم
لطفا برای استفاده از مطالب و امکانات انجمن میبایست ثبت نام کنید
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

www.donyar.ir فروشگاه دنیار خرید آنلاین

الرئيسيةالرئيسية  مكتبة الصورمكتبة الصور  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورودورود  چتروم موزیک باز  
انجمن تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است, با عنوان کردن مطالب سیاسی و غیر اخلاقی به شدت با کاربران برخورد خواهد شد

از کاربران عزیز و محترم درخواست داریم با عضویت در سایت و فعالیت بیشتر ما را در بهتر شدن انجمن

یاری نمایند

استودیو خانگی

نويسندهپيام
ADMIN
مـــدیـــر کــل انجــمن
مـــدیـــر کــل انجــمن
ADMIN

Shohrat : 7
Tarikhe Ozviat : 2014-03-09
Keshvar : IRAN
Shahr : khouzestan

استودیو خانگی Empty
پستعنوان: استودیو خانگی   استودیو خانگی Icon_minitime8/2/2015, 4:33 am

با توجه به اینکه متن زیر حاصل ترجمه مقاله ای انگلیسی با همین عنوان بود لازم دیدم یک مقدمه کوتاهی هم خودم اضافه کنم البته این را هم باید متذکر شوم که بعضی از جملات در هنگام ترجمه نیاز به  اطناب و تفصیل داشت که این کار را هم کردم و برای آشنایی بیشتر شما سعی کردم نکات گنگ موجود را هم با توضیحات لازم مفهوم کنم.
بریم سر اصل مطلب، همه افرادی که کار موزیک انجام می دهند. نیاز به یک استودیوی خانگی را احساس می کنند اما همیشه ترس از صرف هزینه های بالا و نرسیدن به نتیجه دلخواه، خیلی ها را از این کار منصرف کرده. انتخاب یک مجموعه DAW مناسب (مجموعه نرم افزار و سخت افزار آهنگ سازی، رکورد، میکس و مسترینگ)، منجر به ارائه ارزنده ای  از دستاوردهای موسیقی شما خواهد شد. این مقاله با وجود اینکه مجموعه نرم افزارها و سخت افزارهای تحت mac os را بصورت تبلیغی معرفی کرده اما این دلیل بر خوب یا بد بودن سایر مجموعه های تخصصی نخواهد بود و تنها به این موضوع دقت کنید که با صرف هزینه ای معقول برای استودیوی خانگی خود می توانید به عرضه موسیقی تان در حد حرفه ای ها بپردازید.من Chris Lawson هستم. در سال اخیر موزیک ویدیو هایی ساختم که رکوردهای واقعاً جالبی توسط ابزارهای apogee و لپ تاپ مک بوک و نرم افزارهایی چون GarageBand  یا لاجیک Logic را نشان میداد. ما در این مدت بازخوردهای مثبتی از مردم دریافت کردیم که بسیاری از آنها می پرسیدند من چطوری صدای خواننده یا گیتار، درامز، ویولن سل، ویولن، و هر چیز دیگری را تنها با میکروفن داخلی apogee ONE با این کیفیت ضبط می کنم؟
بنابراین برای این پست، فکر کردم یک کمی در مورد اصول اولیه میکروفون گذاری و چگونگی فرآیند ضبط آخرین پروژه ام  صحبت کنم این ضبط مربوط به گروه Southern از بلفست Belfast ایرلند، متشکل از Thom Southern گیتاریست و خواننده و همچنین خواهرش Lucy Southern خواننده و Jonny Lee دارمر گروه
Apogee one
استودیو خانگی Apogee-one
ONE  یک میکروفون USB جیبی و بعنوان یک مینی کارت پرتابل برای رابط سازهای الکتریک و میکروفون در ضبط به صورت تک تراک. این دستگاه برای کار با نرم افزار های DAW مانند Apple’s GarageBand, Logic, Final Cut طراحی شده است در ضمن این دستگاه برنده جایزه کیفیت برتر صدا نیز شد که به معروفیت شرکت Apogee بسیار کمک کرد.
Apogee gigo
استودیو خانگی Apogee_GiO
GiO  یک کنترلر به معنی رابط کامل گیتار الکتریک با نرم افزار های  Logic Studio 9, MainStage 2 , GarageBand ’۱۱  مجموعه ای از کنترل های پدالی افکت و رکورد با کیفیت بالایی که از محصولات apogee انتظار دارید.
apple macbook pro
استودیو خانگی Macbook
لپ تاپ های تخصصی اپل
logic studio pro
استودیو خانگی Logic
DAW پر طرفدار شرکت اپل می باشد که برای  آهنگسازی، ضبط، ویرایش و میکس موسیقی استفاده می شود.
موقعیت میکروفن
ما با ضبط گیتار آکوستیک تام شروع کردیم. من میکروفون را در فاصله حدود ۶ تا ۸ اینچ بین فرت دوازدهم و حفره جعبه رزونانس گیتار قرار دادم به خاطر داشته باشید که همه موقعیت های ممکن برای میکروفن را مورد بررسی قرار دهید چرا که این تنها نقطه شروع پیشنهادی است و برای گیتار ها و نوازنده های مختلف و همچنین اتاق های با شرایط آکوستیکی مختلف، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد این وضعیت داشته باشید. بهترین راه برای گرفتن بهترین صدا برای محیط شما این است که یک هدفون بر روی گوش خود بگذارید و میکروفون را در نقاط مختلف قرار دهید تا زمانی که صدایی که شما دنبال آن هستید را بشنوید.
www.recording.ir_.jpg" style="width: 350px;height: 200px" border="0" alt=""/>
سطح صدای مناسب level
شما لازم نیست که ضبط را در بالاترین لول صدایی انجام دهید. این یک اشتباه شایع است که من متوجه شده ام افراد تازه کار در فرایند ضبط اغلب انجام می دهند، در صورتی که احتیاجی به این حد صدا نیست. برای یک نقطه مرجع به طور متوسط، سطح گیتار تام در حدود۱۰-  dB یا بیشتر، و در اوج ۳- یا ۲- بود. این مقدار بسیار مناسبی از سطح صداست و می توانست حتی مقداری کمتر هم باشد و هنوز هم ضبط خوبی انجام شود.
صدای اتاق
میکروفن را همه جای ممکن در اتاق حرکت داده اید ولی هنوز صدای خوبی دریافت نکردید. این ممکن است به اتاق شما ربط داشته باشد سعی کنید ضبط را در اتاق دیگری انجام دهید، با جابجایی به اتاق دیگری، شگفت زده خواهید شد از این همه تغییری که در صدای ضبط شما بوجود می آید. فقط کافی است که صدای گیتار یا آواز خواننده را در اتاق های مختلف  گوش کنید و تشخیص دهید در کجا این صدا بهتر است.
ساز شما چقدر خوب است
آخرین چیزی که نیاز دارید این است که با خود رو راست باشید واقعاً صدای گیتار شما چقدر خوب است؟ من نمی خوام بگم که گیتار یاماهایی که از یک حراجی خریدید مزخرفه  این تنها شاید شما رو تا رسیدن به نهایت یک صدای خوب همراهی نکنه.
شاید شما یک گیتار آکوستیک عالی داشته باشید، شاید شما فقط نیاز به سیم های جدید و یا یک سرویس مختصر آن هم توسط یک سرویس کار حرفه ای داشته باشید. کاری که یک تعمیر کار حرفه ای برای گیتار شما انجام میدهد شگفت انگیز خواهد بود.
منبع : نگاره
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://www.donyar.ir

استودیو خانگی
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» ساخت استودیو خانگی ارزان
» فیلم آموزش ساخت استودیو خانگی
» آموزش ساخت استودیو خانگی با کمترین قیمت
» تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی استودیوی خانگی